W NAUCE OKULTYZMU NALEŻY BYĆ RZETELNYM I BEZSTRONNYM DLATEGO ZOSTANĄ OMÓWIONE / OPISANE WSZYSTKIE WERSJE NIRVANY: HINDUSKA, BUDDYJSKA I... WSPÓŁCZESNA.

W PRZYPADKU NASZEJ NIEBIAŃSKIEJ DUSZY ATMY - KTÓRA JEST PŁOMIENIEM / GWIAZDĄ / SŁOŃCEM - SAMYM W SOBIE - WSZELKIE 'GAŚNIĘCIE' CZEGOKOLWIEK POWINNO NATYCHMIAST WYWOŁAĆ CO NAJMNIEJ ZDROWĄ PODEJRZLIWOŚĆ I OSTROŻNOŚĆ

NIRVANA W HINDUIZMIE:

W FILOZOFII HINDUSKIEJ JEST TO ZJEDNOCZENIE LUB REALIZACJA TOŻSAMOŚCI ATMY Z BRAHMANEM

NIRVANA W BUDDYZMIE:

W kontekście buddyjskim nirwana odnosi się do porzucenia 10 kajdan, oznaczającego koniec odradzania się poprzez uciszenie ognia, który podtrzymuje proces odradzania się. Aby osiągnąć ten status, pretendent musi się pozbyć potrójnego psychologicznego zła – Raga (chciwość, pożądanie), Dwesha (gniew) i Moha (urojenia).

LS Cousins powiedział, że w popularnym użyciu nirwana była „celem dyscypliny buddyjskiej,… ostatecznym usunięciem przeszkadzających elementów mentalnych, które utrudniają spokojny i czysty stan umysłu, wraz ze stanem przebudzenia ze snu psychicznego, który wywołują ”[19]

https://en.wikipedia.org/wiki/Nirvana

WĘŻOWA NIRVANA - ZGAŚNIĘCIE / PRZETRANSFORMOWANIE NASZEJ NIEBIAŃSKIEJ DUSZY ATMY, W ODMĘTACH WĘŻOWEJ ENERGII.

TEN RODZAJ NIRVANY JEST TOTALNYM PRZECIWIEŃSTWEM PRZEBUDZENIA BOGA W NASZYM SERCU - NASZA DUSZA ATMA / MIKRO GWIAZDA / SŁOŃCE, ZAMIAST SIĘ ROZSZERZAĆ I ŚWIECIĆ CORAZ BARDZIEJ - PO PROSTU GAŚNIE I STAJE SIĘ CZĘŚCIĄ WĘŻOWEJ ENERGII.

WĘŻOWA NIRVANA - NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z WNIEBOWSTĄPIENIEM, KTÓRE JEST NICZYM INNYM JAK POWROTEM, NASZEJ NIEBIAŃSKIEJ DUSZY ATMY, DO WIECZYSTEGO ŚWIATŁA 'BOGA' W NIEBIE.

TEGO RODZAJU NIRVANY TAKŻE NIE NALEŻY MYLIĆ Z UNICESTWIENIEM DUSZY W ODMĘTACH MROKU / PIEKŁA.

TAK JAK SIĘ ZWYKŁO MAWIAĆ: 'DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH'

WSPÓŁCZESNA:

(KAŻDY KTO MIAŁ WSPÓŁCZEŚNIE DOŚWIADCZENIE Z CEREMONIAMI SZAMAŃSKIMI I SPOTKAŁ NA SWOJEJ DRODZE 'LUDZI' SŁUŻĄCYCH PEWNYM ENERGIOM POWINIEN WIEDZIEĆ SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA WERSJA NIRVANY)